Příběh Petite

Jak přišla La Petite na svět
Začalo to plánováním vlastní svatby. Nabídka obchodů se svatebním oznámením byla opravdu mizerná a pro mě, jako grafika/výtvarníka, bylo úplně přirozené, že si svatební tiskoviny navrhnu sama. A jelikož jsem tvor vybíravý, udělala jsem si návrhů oznámení rovnou šest. Bylo mi líto práce, do které jsem dala ruce i srdce, jen tak vyhodit. Tak jsem v roce 2011 vystavila na Fleru první svatební oznámení pod značkou "Petite Hirondelle" – malá vlaštovka. A rozrostlo se to. Rostlo to tak nějak úplně samo od sebe a lidé ke mně chodili pro ilustrace na míru. Za ta léta jsem potkala spoustu zajímavých lidí, slyšela desítky jedinečných příběhů. Z Petite Hirondelle se stala La Petite (hlavně kvůli výslovnosti :)), ale vlaštovka z loga neodletěla.


Proč Malá Vlaštovka?
Vlaštovky pro mě mají osobní význam. Navíc je to krásný symbol naděje, pozitivních změn, příchodu jara ...
A jako drobný opeřenec, ani já nejsem žádná dlouhánka.


Kdo je Petite 
Eva. Snílek. Vrba. Milovník ilustrace a krásy jednoduchosti. Manželka skvělého muže a pyšná, občas vyčerpaná máma dvou malých kluků.
Vystudovala jsem propagační výtvarnictví, kresbě a grafice se věnuji opravdu od doby, kdy jsem držela tužku jako dřevorubec. I když jsem po studiích měla náročnou práci (grafik v galerii a divadle) nebo děti, Petite se mě vždy držela jako klíště. Je to něco, čemu neuteču. Je to souznění grafiky a ilustrace. Práce, co miluju.


O co se Petite snaží?
Potěšit oko i duši. Vyloudit úsměv a zvedat úroveň papírenského zboží na našem trhu. A sama někam směřovat, vyvíjet se.. Třeba se mi jednou splní sen a přidám i ilustraci knížek.